top of page
  • Zdjęcie autoraJanusz Wyląg

Kolejne udzielenie zabezpieczenia poprzez wstrzymanie obowiązku zapłaty rat kredytu w CHF

Zaktualizowano: 18 kwi

W dniu 28 października 2022 r. Sąd Apelacyjny w Katowicach w sprawie o sygn. akt I ACa 1348/21 na skutek wniosku tutejszej kancelarii udzielił Klientom kancelarii zabezpieczenia roszczenia w sprawie o ustalenie nieważności umowy kredytowej we franku szwajcarskim poprzez:

1) wstrzymanie obowiązku dokonywania spłaty rat kredytu,

2) zakazanie pozwanemu bankowi pobierania od Klientów kancelarii świadczeń z tytułu rat kapitałowo-odsetkowych wynikających z umowy kredytu,

3) zakazał pozwanemu bankowi przekazywania informacji o zaprzestaniu spłaty przez Klientów kancelarii kredytu opisanego w pkt 2) do Biura Informacji Kredytowej, jak również pozostałych biur informacji gospodarczych, o których mowa w ustawie z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. z 2020 r., poz. 389).


W przedmiotowej sprawie Sąd Okręgowy w Katowicach w dniu 6 sierpnia 2022 r. wyrokiem ustalił już nieważność umowy kredytu, jednakże na skutek apelacji złożonej przez bank, wyrok jeszcze nie jest prawomocny.


Jeśli chcieliby Państwo zlecić bezpłatną analizę Państwa umowy, proszę o kontakt z sekretariatem kancelarii pod numerem telefon 32 284 13 03 lub na adres email: janusz.wylag@kancelaria-wylag.com


Akta

64 wyświetlenia0 komentarzy

Comentarios


bottom of page