top of page
  • Zdjęcie autoraJanusz Wyląg

Prawomocne postanowienie w sprawie zasiedzenia nieruchomości w Tarnowskich Górach o powierzchni ponad 170.000 m2

Z radością informujemy, że Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach, Wydział I Cywilny, wydał prawomocne postanowienie w sprawie zasiedzenia nieruchomości gruntowej. W dniu 23 marca 2022 roku, po rozpoznaniu sprawy na rozprawie, sąd stwierdził nabywanie prawa własności przez zasiedzenie, co stanowi znaczący precedens w prawie nieruchomości.

Sprawa dotyczyła niezabudowanej działki gruntowej położonej w obrębie ewidencyjnym Miedary, w jednostce ewidencyjnej Zbrosławice, powiat tarnogórski. Działka, charakteryzująca się numerami geodezyjnymi 26 oraz 261/27, zajmuje powierzchnię 17,8570 ha.

Postanowienie to jest kluczowe z punktu widzenia prawa własności oraz procesu zasiedzenia, oferując cenne wskazówki dla osób i instytucji zainteresowanych podobnymi procedurami. Dzięki skrupulatnej analizie okoliczności oraz dokładnemu stosowaniu prawa, możliwe było osiągnięcie sprawiedliwego rozwiązania, które teraz służy jako referencja dla przyszłych spraw. Postanowienie jest prawomocne.


Zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią, jeśli potrzebują Państwo wsparcia prawnego lub doradztwa w podobnych kwestiach. Nasz zespół ekspertów jest gotowy dostarczyć niezbędne informacje i reprezentować Państwa interesy na każdym etapie procesu prawnego.


Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Wyląg spółka partnerska:

  • Tarnowskie Góry, telefon: 32 284 13 03

  • Pszczyna, telefon: 795 016 884

16 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page